Nie wszystko zawsze musi być idealne

– Nie wszystko zawsze musi być idealne Mamiś i… tak naprawdę, nic nie jest – to słowa mojego syna Mikołaja, które usłyszałam w geście pocieszenia, kiedy z rozpaczą spoglądałam przez okno piekarnika na piekący się chleb, który nieoczekiwanie „zapadł się w sobie”. Hahahaha. W takich sytuacjacj ja też się zapadam.

Wszystko nosi w sobie element skazy. Niedoskonałość. Mało tego… Tajemnicę… Co wiemy na pewno? Czego lub kogo jesteśmy pewni na sto procent? W różnych sytuacjach często zaskakujemy siebie samych… Ile razy w moim życiu wiele rzeczy traktowałam jako pewnik? Ile razy osoby, które znalazły się na mojej życiowej drodze, miały pozostać ze mną, przy mnie, na wieki wieków, a w efekcie…. Po większości z nich nie pozostał nawet ślad. Taka kolej rzeczy, życia…

Całe nasze życie, to tak naprawdę droga, która ma nas zaprowadzić do… siebie samych. Nie bez powodu mówi się, że życie zatacza koło. Po co żyjemy? Szczęśliwi Ci, którzy wiedzą, ale…czy na pewno szczęśliwi i czy na pewno: wiedzą?

 

 

CRW_7306 avatar

 

 

 

Reklamy

4 komentarze Dodaj własny

 1. O ile piekarnia jest pod ręką – nie ma powodu do dramatu 🙂 U nas chleb do odwołania z piekarni – znaczy, do czasu naprawienia termo-czegoś-tam, co zdechło i każdy wypiek psuje 🙂 Trochę szkoda, brak zapachu…

  Polubienie

 2. Ultra pisze:

  W takich momentach mówię : nic się nie stało. Ważne, że nikt nie zachorował ani nie umarł. Bo widzisz, drobiazgi, szczególnie te nieudane, potrafią zatruć cud życia i zepsuć spokój. Zauważ, jak wiele ludzi wszystko wkurza, jak są podminowani, nawet cieszyć się nie umieją. Moje dziecko mówi: wyluzuj, mamo.
  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 3. Seeker pisze:

  „Szczęśliwi Ci, którzy wiedzą, ale…czy na pewno szczęśliwi i czy na pewno: wiedzą?” – piękne słowa… Aż szkoda, że troche przydługie na tatuaż.

  Życie właśnie dlatego jest fascynujące, bo nie jest idealne i przewidywalne 🙂

  Polubienie

 4. Wiesz, a może właśnie dlatego że jest nieidealne jest…prawdziwe?
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s